انتخاب مدل مبل

در این متن به مهم ترین نکات برای انتخاب مدل مبل و کاناپه و مبل تختخوابشو برای محل کار یا اتاق های منزل و یا اتاق های هتل و یا بخش وی آی پی بیمارستان ها اشاره خواهد شد. مبلی که باید تخخواب شود باید برای شما دارای ویژگی هایی خاص باشد تا بعد از خریداری آن از تصمیم و خرید مبل پشیمان نشوید.

مشاهده بیشتر: مبل تختخواب شو یک نفره

مبلمان و وسايل نشيمن

انتخاب مدل مبل مناسب با فضای خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. مبلمان و وسايل نشيمن، قالب هاي اوليه اتاق هستند و بايد رنگ ها و سايه هاي طبيعي داشته باشند،و پارچه هاي رنگارنگ و داراي نقش و نگار، در مراحل بعدي به آن ها (به صورت کوسن و غيره) اضافه شود. قبل از انتخاب مبلمان و خريد آن، حتما مکان خود را اندازه گيري کرده، سپس اقدام به خريد مبلمان کنيد. براي انتخاب مبلمان درست، بايد به اصول طراحي داخلي، وفادار بود.

اندازه مبلمان

يک مبل بايد ارتفاع يک نيمکت را داشته باشد.به عنوان يک قانون کلي، هر قدر ارتفاع مبل کوتاه باشد، ساده و معمولي به نظر مي رسد، و هر قدر ارتفاع آن بيشتر باشد، رسمي تر است. اندازه ملمان انتخابي، بايد حتما متناسب با اندازه طول و عرض اتاق يا سالن پذيرايي شما باشد.از مبلماني استفاده کنيد که اتاق شما را کوچک نشان ندهد; به عکس، فضا را بزرگ تر جلوه دهد.

مبل تختخوابشو یکنفره دیوا

مبل تختخوابشو یکنفره دیوا

جنس مبل

روکش مبل بايد از نوع بادوام، ساده و يا طرح هايي از رنگ پارچه باشد. براي داخل تشک هاي مبلمان نيز بهتر است به جاي پر، از «پلي فوم» استفاده شود، که به راحتي به حالت اوليه خود باز مي گردد و دوام بيشتري دارد. اگر به مبلمان چرمي علاقه داريد، بهتر است چرم آن طبيعي باشد; زيرا چرم هاي مصنوعي به بدن مي چسبند. از طرفي، در فصل گرما نيز بسيار گرم و در فصل سرما، سردتر از محيط مي شوند.

مشاهده بیشتر: مبل تختخواب شو دو نفره

نوع مبل

مبلمان مي تواند از لحاظ حالت، کلاسيک يا مدرن و يا روستايي (حصيري) باشد مبلمان مدرن، به علت داشتن خطوط صاف، تاثيري از نظم را به بيننده القا مي کند. درحالي که مبلمان کلاسيک که طرح هاي اصلي دارد، نوعي شکوه و اقتدار را در فضا حاکم مي کند. امروزه، با توجه به رعايت حال مهمانان، معمولا از مبل هاي راحتي، به جاي مبل هاي استيل استفاده مي کنند.

مبل تختخوابشو یکنفره مبینا

مبل تختخوابشو یکنفره مبینا

 

مبلمان استيل، هم گران و هم نشستن برروي آن ها، سخت است. همچنين، گاهي ارتفاع آن ها از ارتفاع يک نيمکت بيشتر و به اندازه ارتفاع صندلي است. همين امر، نشستن برروي آن ها را کمي مشکل مي کند و باعث خستگي پاها و بدن مي شود. انتخاب مناسب ترين و بهترين مبلمان براي يک فضا، سبب مي شود که آن مکان، فضاي واقعي خود را حفظ کند و به لحاظ کاربردي و ظاهري، از شرايط مطلوبي برخوردار باشد.

مشاهده بیشتر: مبل تختخواب شو هتلی

تنوع بسيار در مدل هاي مبلمان، طراحان داخلي و افراد مصرف کننده را براي انتخاب مناسب ترين مدل براي محيط مورد نظرشان ياري مي دهد. در زير مزاياي مبلمان ال (L ) و مبل تختخوابشو آمده است.

مبل تختخوابشو مدل مبینا عرض 80

مبل تختخوابشو مدل مبینا عرض 80

مزاياي مبل هاي ال (L )

1 ) تعداد افراد بيشتري مي توانند برروي آن بنشينند. 2 ) از اين کاناپه ها مي توان براي مجزا کردن فضاي نشيمن، از محيط مجاور آن نيز استفاده کرد;درعين حال که اتصال آن ها به دو ديوار مجاور هم لازم نيست. 3 ) گاه مي توان آن ها را از هم جدا و به صورت مجزا استفاده کرد.

مزاياي مبل هاي تختخوابشو

روي مبلمان تختخوابشو نيز تعداد افراد بيشتري (بخصوص روي مبل هاي سه نفره و  دو نفره آن ها) مي توانند بنشينند

قابليت استفاده از طبقه زيري مبلمان تختخوابشو براي قراردادن ملحفه ها، بالش ها و يا حتي کتب و مجلات وجود دارد این باکس تعبیه شده در زیر نشیمن

مبل تخت خواب شو بسیار مناسب جهت استفاده برای کوسن ها و وسایل اضافه مورد استفاده در اتاق می باشد

مبل تختحوابشو به آساني به تخت خواب تبديل مي شوند و براي پذيرايي از مهمان ها مناسب اند.

مبل تختخوابشو یکنفره ادسا عرض 70

مبل تختخوابشو یکنفره ادسا عرض 70

 

انتخاب ميز جلو مبلمان و کمد، بوفه و گنجه

وقتي در حال انتخاب و چيدن مبل ها هستيم بايد وسايلي که در اطراف مبلمان ها قرار مي گيرند را در نظر گرفت. ميزهاي جلوي مبلمان و کمد، بوفه و گنجه وسايلي هستند که در اتاق نشيمن و… مورد استفاده قرار مي گيرند. در مطلب زير شيوه انتخاب و چيدمان ميزهاي جلوي مبل و کمد، بوفه و گنجه آمده است که خواندنش خالي از لطف نيست و مي تواند در انتخاب آنها و دکوراسيون منزل تان به شما کمک کند.

مشاهده بیشتر: مبل تختخواب شو بیمارستانی

ميزهاي جلو مبل

سطوح ميزهاي جلوي مبلمان به گونه اي است که کارآيي لازم براي يک اتاق پذيرايي را فراهم مي کند; درحالي که متاسفانه، عده زيادي از مردم به اهميت اين گونه سطوح در منزل توجه نمي کنند. فرض مي کنيم روي يک مبلمان زيبا نشسته ايم و ميزبان، يک نوشيدني به ما تعارف مي کند. همه چيز به خوبي پيش مي رود، ولي مشکل، زماني به وجود مي آيد که سعي مي کنيم نوشيدني را روي ميز يا نزديک ترين سطح قرار دهيم، اما نزديک ترين سطح ميز، 120 سانتيمتر از ما فاصله دارد.

طول کاناپه اي که روي آن نشسته ايم، 240 سانتيمتر و طول ميز 90 سانتيمتر است و اين يعني عدم هماهنگي بين کاناپه و ميز. روي اين يک گلدان گل خشک، دو عدد شمعدان و مقداري کتاب و وسايل پذيرايي ديگر قرار دارد. بنابراين، اگر دست ما هم به ميز برسد، نمي دانيم نوشيدني را کجا قرار دهيم. بدون وجود ميز و سطوحي که بتوان وسايل ضروري را روي آن ها قرار داد، اتاق از نظر سرويس و پذيرايي، ناقص به نظر مي رسد.

از اين رو، هميشه مقابل کاناپه، يک ميز بزرگ قرار دهيد. فاصله کاناپه و وسايل نشيمن تا ميز،بايد به اندازه طول «دست» شما باشد; به طوري که دست به راحتي قادر به قرار دادن و برداشتن اشيا از روي ميز باشد. استفاده از ميزهايي دو طبقه و يا پايه هاي چرخ دار و نيز داراي کشوي براي قرار دادن ظروف پذيرايي با توجه به کارآيي بيشتر، بسيار مناسب اند.

همچنين، استفاده از ميزهايي دو طبقه و يا پايه هاي چرخ دار و نيز داراي کشوي براي قرار دادن ظروف پذيرايي با توجه به کارآيي اي که دارند امروزه بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند.

تحریریه فروشگاه اینترنتی مبلینت

کیفیت . طراحی . قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
سبد خرید