کاربرد تخت خواب های تاشو

تخت خواب تاشو

تخت خواب های تاشو و کاربرد آن ها

با در نظر گرفتن این نکته که امروزه اکثر خانه ها به شکل آپارتمان در آمده و کمتر با خانه های ویلایی مواجه می شویم، بسیاری از افراد دچار کمبود جا در فضای اتاق خواب خود هستند. پس اگر شما در خانه ای زندگی می کنید که به دلیل فضای کم در اتاق خواب امکان قرار دادن تخت خواب در آن را ندارید بهتر است از تخت خواب های تاشو استفاده نمایید.
اغلب طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی اتاق خواب های کوچک ، تخت خواب های تاشو را پیشنهاد می دهند چراکه مدل تخت خواب تاشو با اشغال کمترین فضا در اتاق خواب بیشترین و بهترین امکانات را در اختیار شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهند که به راحتی از حالت تخت خوابی آن‌ها در فضای اتاق خواب کوچک استفاده کنید و در صورت عدم نیاز به تخت خواب آن را جمع کنید. همچنین طراحی و ساخت بعضی از این مدل تخت خواب ها به قدری حرفه ای، با سلیقه و شیک انجام شده که حتی کسانی که کمبود فضا ندارند را هم به سمت خود جذب می کنند.

تخت خواب تاشو

تخت خواب تاشو

 

مزیت های تخت خواب های تاشو:

 ایجاد فضایی بزرگتر و مفیدتر

با توجه به اینکه در مقایسه‌ی طول روز در شبانه روز ، مدت زمان کمی نیاز به استفاده از تخت خواب دارید و عملا در مابقی ساعات ، تخت تقریبا بلا استفاده می باشد، استفاده از تخت خواب تاشو این امکان را فراهم می کند تا در ساعات بدون استفاده ، فضای اتاق بزرگتر و کارآمدتر باشد. بدین معنا که فضای زیادی از اتاق خواب شما آزاد است و می توانید درهنگام جمع‌ کردن تخت‌خواب از فضای خالی موجود در اتاق خواب نهایت استفاده را ببرید.
تخت خواب‌ها به ازای هر نفر 2 متر مربع از فضای اتاق خواب را اشغال می کنند که در صورت استفاده از مدل تختخواب شو، در زمان جمع کردن تخت خواب همین مقدار متر مربع به متراژ اتاق خواب شما اضافه می‌شود.

مشاهده بیشتر: خرید مبل تختخواب شو یک نفره

 

 

تخت خواب تاشو

 

استفاده چند منظوره از اتاق

بسیاری از ما علاوه بر اتاق خواب ، نیازمند یک اتاق کار جداگانه نیز هستیم. تخت خواب های تاشو این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با جمع کردن تخت در ساعات بدون استفاده ، از اتاق خواب خود به عنوان اتاق کار استفاده نمایید.

 

جلوگیری از صدمه دیدن تخت

گاهی میبینیم که در اثر مرور زمان و یا بازی کودکان روی تخت ، از فنرهای تخت صداهایی می‌آید. ما می توانیم با بستن و جمع کردن تخت های تاشو میزان عمر مفید آن را بالاتر ببریم. چرا که با بستن تخت ، هم فضای بیشتری در اتاق برای کودکان و مهمانان فراهم کرده ایم هم از استهلاک تخت جلوگیری کرده و عمر مفید آن را افزایش می دهیم.

مشاهده بیشتر: خرید مبل تختخواب شو دو نفره

 

 متعلقات کارامد تخت تاشو

تخت خواب های تاشو دارای متعلقاتی نظیر میز آرایشی و تعدادی کمد و قفسه و آینه قدی و میز کامپیوتر و کتابخانه و میز تحریر و … هستند. شما می توانید با قرار دادن این تخت خواب ها در فضای اتاق خواب بهترین دکوراسیون را برای اتاقتان ایجاد کنید.

 

معایب استفاده از تخت خواب های تاشو:

توجه داشته باشید که تنها جنس تایید شده برای طراحی تخت خواب تاشو MDF با فشردگی بالا است. بنابراین بهتر است شما در زمان خرید این مدل تخت خواب ها از با کیفیت بودن MDF مطمئن شوید تا بتوانید سالیان طولانی از تخت خواب استفاده نمایید. تختخواب‌های‌تاشو تولیدی مبلینت دارای قیمتی مناسب و کاربری عالی می باشند و از MDF و هایگلاس ساخته شده‌اند.تخت خواب های تاشو با توجه به ابعاد اتاق خواب ساخته و روی دیوار اتاق خواب نصب می‌گردد از این رو جا به جایی این مدل تخت خواب ها علاوه بر این که به راحتی امکان‌پذیر نیست نیازمند صرف هزینه زیادی نیز می باشد. بنابراین بهتر است شما فضای نصب تخت خواب تاشو را قبل از خرید این مدل تخت خواب به خوبی محاسبه کنید.
توجه داشته باشید که مهم ترین نکته در انتخاب مدل تخت خواب تاشو توجه به کیفیت آن است زیرا در صورت وجود کوچک‌ترین کوتاهی در تولید و نصب این مدل تخت خواب ها ممکن است اتفاق های ناخوشایندی ایجاد شود.

مشاهده بیشتر: خرید مبل تختخواب شو هتلی

 

مهمترین اجزای تشکیل دهنده تخت تاشو

  • بدنه تخت تاشو
  • ابزار آلات تخت تاشو نظیر لولا ، جک ، دستگیره
  • درب تخت تاشو
  • متعلقات تخت تاشو

بدنه تخت تاشو از جنس چیست؟

انتخاب جنس بدنه تخت ، موضوع بسیار با اهمیتی می باشد. هیچگاه تخت هایی که جنس بدنه آن نوپان و یا MDF تراکم پایین است خریداری نکنید چراکه به مرور زمان با توجه به شرایط فیزیکی و سنگینی ای که تشک و فرد به بدنه وارد می نمایند، باعث از دست رفتن استحکام و خراب شدن تخت می گردد.

مشاهده بیشتر: خرید مبل تختخواب شو بیمارستانی

 

ابزار آلات نظیر لولا ، جک ، دستگیره و…

بکاربردن ابزار آلات مناسب و درجه یک ، مسئله دیگر در کیفیت تخت تاشو می باشد. استفاده از  لوازم ضعیف و بی کیفیت نظیر جک های آرام بند ، لولا ، دستگیره و… باعث مشکلاتی نظیر گیر کردن تخت هنگام باز و بسته شدن ، جیر جیر کردن لولا ، کدر شدن رنگ دستگیره و…خواهد شد.

درب تخت‌های تاشو

شاید بظاهر درب تخت مسئله ای کم اهمیت بنظر برسد ،اما  درب تخت مهمترین جزء آن است چراکه علاوه بر زیبایی ظاهری در هنگام بسته بودن ، در مواقع باز بودن فشار بسیار بالایی را به دلیل قرارگیری تشک و فرد بر روی آن تحمل می‌کند. پس در هنگام خرید دقت بسیار بالایی را در این خصوص داشته باشید.

متعلقات تخت

این بخش بیشتر جنبه ظاهری داشته و باعث شکیل شدن فضای شما می گردد.

منبع: مبلینت

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
سبد خرید