برسی تفاوت های تختخواب با مبل تختخواب شو

در مقاله قبلی به برسی کاربرد صندلی های تختخواب شو در بیمارستان ها پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به برسی تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو بپردازیم، و در اخر یک نتیجه گیری کلی از این تفاوت ها را برای شما پدید بیاوریم. تا در آخر این مقاله با تفاوت های تختخواب با مبل تختخواب شو اشنا شوید.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

معرفی تختخواب های معمولی

تختخواب یکی از وسایل اصلی است که به عنوان محلی برای خواب در خانه ها استفاده میشود. طبق تعریف لغت نامه دهخدا: “تختی است که بر روی ان لحاف، بالش و تشک گذاشته شده و برای خوابیدن مورد استفاده قرار میگیرد”.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو مبل تختخواب شو تک نفره

تختخواب در اکثر خانه ها برای خوابیدن مورد استفاده قرار میگیرد. و در سراسر دنیا در اندازه های مختلفی تولید میشود، زیرا بیشتر کشور ها اندازه و قوانین خاص خود را برای ساخت تخت خواب دارند و به همین دلیل اندازه تختخواب ها و نوع انها در بیشتر کشور ها متفاوت است.

مشاهده بیشتر: قیمت مبل تختخواب شو یک نفره

 

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

انواع مدل های تختخواب

در ابتدا تخت خواب ها مدل های مختلفی نداشتند و اکثرا شامل یک تخت و تشک که بر روی تخت قرار گرفته بود به همراه چند بالش و ملافه و لحاف برای گرم کردن خود مورد استفاده قرار میگرفت. اما با گسترش استفاده و فراگیر شدن بیشتر ان مدل های مختلفی در سراسر دنیا تولید شد.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

در زیر لیستی از انواع مختلف این تخت خواب ها را مشاهده میکنید:

 • تخت قابل تنظیم
 • تشک بادی
 • گهواره نوزاد
 • تخت نوزاد
 • تخت دو طبقه
 • تخت اردوگاهی
 • تخت بیمارستان
 • مبلمان های تختخواب شو
تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو مبل تختخواب شو تک نفره

مبل تختخواب شو یک نفره پاندورا مبلینت عرض تشک 70

در بالا فهرستی از انواع این تخت ها را مشاهده کردید. همان طور که متوجه شدید مبل تختخواب شو هم یکی از زیر مجموعه های تختخواب های معمولی حساب میشود. که در ادامه به معرفی این نوع از تخت ها و انواع انها میپردازیم.

مشاهده بیشتر: قیمت مبل تختخواب شو دو نفره

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

معرفی مبل های تختخواب شو

مبل های تختخواب شو یکی از انواع مختلف تختخواب های معمولی هستند که با پیشرفت تکنولوژی اختراع شدند و کاربرد اصلی این مبل ها در مکان هایی است که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند. این مبل ها هم خود دارای انواع مختلفی هستند.

 

از انواع مبل های تختخواب شو میتوان به:

 • مبل های تختخواب شو هتلی
 • مبل های تختخواب شو بیمارستانی
 • مبل های تختخواب شو خانگی
 • مبل های تختخواب شو اداری
 • و….
 • اشاره کرد.

 

در واقع مبل های تختخواب شو هم کار مبل را برای شما انجام میدهند. و انواع مبل های تختخواب شو هم با توجه به تعدا نفرات و مکانی که میخواهید از ان استفاده کنید متفاوت است، تقریبا امروز برای هر مدل استفاده ای در هر مکانی مبل تختخواب شو تولید شده است.

مشاهده بیشتر: قیمت مبل تختخواب شو هتلی

 

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

تختخواب های معمولی متشکل از چند قسمت بودند: یک تخت، یک تشک، یک میله و قاب که دور تخت را در بر میگرفت و ملافه و … که همه این وسایل فضای زیادی را اشغال میکرد و به همین دلیل استفاده از تختخواب در بسیاری از مکان ها به دلیل کمبود فضا وجود نداشت.

 

چند منظوره بودن مبل های تختخواب شو

اما مبل های تختخواب شو، که در اصل یک مبل با قابلیت تبدیل شدن به تختخواب هستند. همه کاربرد های یک مبل معمولی را دارند و به علاوه این ها قابل استفاده به صورت تختخواب هم هستند. که این قابلیت چند منظوره انها یکی از دلایل اصلی محبوبیت مبل های تختخواب شو در بیمارستان ها به عنوان صندلی همراه مریض، هستند.

 

شستشوی آسان مبل های تخت خواب شو

یکی دیگر از تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو این است که اگر شما یک تختخواب معمولی دارید برای شستشوی بخش های مختلف ان هم  به زمان زیادی و هم مصرف بیشتر منابع انرژی نیاز داشتید. اما شستن مبل های تختخواب شو با یک بخارشو یا کمی اب ولرم و شامپو امکان پذیر است. اما اگر توانایی یا زمان این کار را ندارید میتوانید سشتشوی مبل تختخواب شویتان را به یکی از مراکز شستشوی سطح شهر بسپارید.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو مبل تختخواب شو تک نفره

مبل راحتی تختخواب شو مدل لاریکس عرض تشک 80

جابه جایی راحت مبل های تختخواب شو

برای جابجایی تخت های قدیمی باید در ابتدا قسمت های مختلف انرا از هم جدا میکردیم و بعد ان را به مکان مورد نظر خود انتقال میدادیم. که این کار سخت و زمان بری شود علاوه بر این با توجه به بزرگی تخت ها و کنترل سخت ان با برخورد تخت با دیوار های اتاق، رنگ دیوار ها خراب میشد و مشکلاتی را به وجود می اورد.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو مبل تختخواب شو تک نفره

ولی برای جابجایی مبل های تختخواب شو کافی است ان را از حالت تخت به مبل تبدیل کنید و مانند یک مبل ان را جابجا کنید. که در مقایسه با تختخواب های معمولی کار بسیار اسان تری است. هنوز برخی از این مبل ها که برای بیمارستان ها طراحی میشوند دارای چرخ هم هستند. تا با کشیدن ان بتوانید مبل را جابجا کنید.

مشاهده بیشتر: قیمت مبل تختخواب شو بیمارستانی

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

یک فضای زیبا و مدرن برای اتاق خود به ارمغان بیاورید

در بررسی های  بیشتر درباره تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو این است که استفاده از مبل تختخواب شو در اتاق خواب علاوه بر افزودن بر زیبایی باعث تمیز تر و مرتب تر دیدن اتاق شما میشود. و با توجه به این که دکوراسیون اتاق بر افراد داخل اتاق تاثیر دارد، پس در نتیجه شما هم وقتی که در حال کار بر روی پروژه خود در اتاقتان هستید ارامش و تمرکز بیشتری دارید.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

یک نکته

اگر شما میخواهید از مبل تختخواب شو در مکان هایی استفاده کنید که مشکل کمبود فضا دارید، باید توجه کنید که دکوراسیون و فضای اتاق را طوری بچینید که فضای کافی برای استفاده از مبل تختخواب شو در حالت تخت هم باشد.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

سخن پایانی

استفاده از مبل های تختخواب شو در هر مکانی امکان پذیر است. و مبل های تختخواب شو در انواع مختلفی برای استفاده موجود هستند. و از تفاوت های مبل های تختخواب شو با تخت خواب های معمولی میتوان به:

 • چند منظوره بودن
 • شستشوی راحت
 • جابجایی اسان
 • و…

اشاره کرد.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

اما همه اینها به خودتان بستگی دارد و تصمیم گیرنده خودتان هستید و ما فقط میتوانیم با نوشتن مقالات مختلف به شما برای خرید کمک کنیم. همان طور که گفتیم شما میتوانید در هر جایی که از تختخواب استفاده میکنید،از مبل های تختخواب شو استفاده کنید. و استفاده نکردن یا استفاده کردن از این مبل ها به خودتان برمیگردد که ایا به دنبال رفاه و زیبایی هستید یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
سبد خرید